Розклеїлася або люфтить рамка дисплейного модуля на iPhone: причини і наслідки

21/12/2016
Люфтит рамка дисплейного модуля на iPhone

Одна з поширених несправностей в iphone 5/5s/5c/6/6s/6+/6s+ відклеюється рамка екранного модуля. Для того що б зрозуміти в чому причина відклеювання рамки, і чим це загрожує вашому iphone, давайте коротко ознайомимося з основними складовими екранного модуля вищезгаданих моделей iphone:

Це скло або скло з вбудованим сенсором. Це та складова модуля екрану на яку ви натискаєте або водите пальцем при використанні вашого гаджета.

Матриця, РК-дисплей, екран, lcd-називають його по-різному. По суті це та складова екранного модуля на яку виводиться зображення. Вона може бути доповнена спеціальними плівками-фільтрами, для того що б нашому оку була доступна для нормального сприйняття картинка, що виводиться на екран.

Світловідбивач або підсвічування екрану, деталь модуля яка підсвічує матрицю зі зворотного боку, щоб ви могли побачити зображення, яке виводиться на матрицю, так як сама матриця не підсвічує зображення.

Рамка дисплейного модуля. Якщо ви подивитеся на краї екранного модуля свого iphone, зможете побачити тонкий ободок, що складається з полімерів. Основне завдання кріплення і фіксація дисплейного модуля до корпусу телефону.

Викладені вище компоненти модуля, кріпляться за допомогою спеціальних клейових основ один до одного. В даному випадку нас цікавить рамка, іноді користувачі починають помічати, що між рамкою і склом з’явився зазор або спостерігається люфт при натисканні на скло пальцем, тобто рамка залишається на місці, а скло незначно рухається вгору-вниз щодо рамки. Основні причини появи такого люфту можна описати як:

Розшарування екранного модуля через недостатньо міцної клейової основи між рамкою і склом / сенсорним склом. Як правило при впливі температур, інтенсивності і специфіки використання рано чи пізно можуть з’явиться незначний люфт рамки.

Розшарування екранного модуля через появу деформації в корпусі iphone, що було причиною падінь або з яких-небудь причин зміни геометрії корпусу (наприклад-телефон був в задній кишені джинс, ви сіли і телефон незначно зігнувся)

Розшарування екранного модуля за фізичного впливу зсередини на нього батареї. Таке буває, коли батарея, виходячи з ладу здувається, і починає тиснути на екранний модуль. Батарея може роздутися всього на 1 мм, і цього може вистачити для того що б Ваш екранний модуль почав «шаруватись».

Виклавши основні причини появи люфту рамки, задається питання: а чим же загрожує використання вашого гаджета з таким новоспеченим дефектом. Можемо відразу сказати, що при появі люфту, у верхніх кутах модуля з’являється небезпека виходу з ладу шлейфів сенсора і матриці. Пояснити це просто, коли рамка відклеєна і скло/сенсор люфтить, і ходить туди-сюди, так само незначно рухаються туди-сюди і шлейфи, які мають всі шанси пошкодиться при цьому. В такому випадку виникає ще й ризик виходу з ладу матриці або сенсора, або того й іншого. Якщо ж батарейка тисне знизу на матрицю, є ризик ще й появи плям на матриці або куди гірше поява в ній тріщин.

Тому якщо ви побачили, що рамка у вашого iphone почала люфтить, радимо не відкладати візит в сервісний центр, і якомога швидше постаратися усунути цю проблему.

ПоділитисьShare on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+